FAQ Category: Doğa Yürüyüşleri

Etkinliklere kendi aracımla gelebilir miyim?

Parkurlarımızın başlangıç ve bitiş noktaları farklı olduğu için kendi aracınızla etkinliğe katılamazsınız. Kendi aracınızla katılabileceğiniz etkinlikler etkinlik duyurusunda belirtilmektedir.
Read More

Yürüyüşlere katılmak için sağlık durumum ne olmalı?

Doğa yürüyüşü efor gerektiren bir spor olduğu için kalp rahatsızlığınızın,doğada tedavisi zor olan hastalığınızın ortopedik problemlerinizin ve aşırı kilonuzun olmaması gereklidir.Bu gibi rahatsızlıklara sahip kişilerin doğada efor gerektiren
Read More

Yürüyüşlerde baton kullanmak zorunlu mu?

Yürüyüşlerde baton kullanmak zorunlu değildir. Kendi alışkanlığınıza göre kullanabilirsiniz.Fakat Baton kullanmak daha kontrollü ilerlemenize, inişlerde ve çıkışlarda dizlerinize binen yükün %30 civarında azalmasına neden olur.
Read More

Etkinliklerde yürüyüş düzeni nasıldır?

Etkinlikte tek sıra halinde yürünmelidir.Sıranın en önünde rehber en sonunda artçı bulunur. Yürüyüş esnasında kesinlikle rehberin önüne geçilmemeli ,artçının arkasında kalınmamalıdır.
Read More

Hava yağmurlu doğa yürüyüşü iptal olur mu?

Kulübümüz dağcılık kulübü olduğu için doğa yürüyüşlerinde hava şartları nedeniyle etkinlikler iptal edilmez.Etkinlik iptali için tipi, çok düşük veya yüksek sıcaklık gibi hayati tehlike bulunan şartların oluşması gereklidir.
Read More

Doğa Yürüyüşlerinde yanıma ne almalıyım.

Günübirlik doğa yürüyüşlerinde bir sırt çantası taşımanız gereklidir.Çanta içinde varsa kisisel ilaçlarınız, hava durumuna bağlı olarak en az 2lt su , öğlen kumanyanız, enerji verecek fındık uzum gibi
Read More