Tarih

05 May 2019
Expired!

Zaman

08:00 - 19:00

YAHŞİLER-ALİNDA (KARİA YOLU)

TARİH KOKAN KENT ALİNDA’YA YOLCULUK

BU BİR BODOSK FAALİYETİDİR!!
YAĞCILAR (YAHŞİLER) – ALİNDA (KARİA YOLU )
Tarih: 05.05.2019
Hareket saati : 08:00
Hareket yeri :Bodrum İtfaiye yanı minibüs garajı
Dönüş saati: 19.00
Uzaklık : 100 km (2,5 saat )
Zorluk derecesi : Orta
Toplam iniş : 800 m
Toplam çıkış : 300 m
Mesafe :12 km

Görevliler:
OLUŞ : 0 532 502 67 37
HÜSEYİN : 0532 347 84 17

Bu hafta rotamızı Aydın ilimizin Karpuzlu ilçesinde bulunan Hitit yazıtlarında adı geçen, Karia uygarlığına hizmet etmiş, Karia Prensesi Ada’nın ağabeyi Mousolos tarafından sürgüne gönderildiği Alinda ( Nekropol ) antik kentine çevirdik .
İç Karia yolunun bitişi olarak da bilinen rotamız, 680 m rakımlı Yağcılar ( Yahşiler ) köyünden başlayıp , Tekeler köyünden geçerek hali hazırda yer yer görebileceginiz antik taş döşeli kral yolundan devam ederek 140 m rakımlı Karpuzlu ilçesinde son bulacaktır .

Belki de bu tarihi yolu görecek son insanlar olacaksınız. Zira antik taş döşeli bu yol yűzyıllar sonra günüműze ulaşmasına rağmen herhangi bir koruma altına alınmadığından yok olma tehlikesi altındadır.

Bu tarihi dokuyu ve güzellikleri bizlerle buluşturan, Karia Yolu nu açan güzel insan Altay Özcan ‘ a ve ekibine teşekkürlerimi borç bilirim.

KEYİFLİ VE GÜVENLİ BİR AKTİVİTE İÇİN;
– Sırt çantası
– Sağlam bir bot
– Yürüyüş batonu
– Yağmurluk ve polar rüzgarlık(Hava durumuna göre)
– Şapka ve güneş gözlüğü, güneş kremi
– En az 2 litre su
– Öğlen kumanyası ve atıştırmalıklar
– Kişisel ilaçlar
ETKİNLİKLERE KATILANLARIN, GÖNÜLLÜ OLARAK ÇALIŞAN GRUP SORUMLUSUNUN VE GÖREVLİLERİNİN TALİMATLARINA UYMALARI ZORUNLUDUR.
* Etkinliklere katılmak arzuya tabi olup, gerek ulaşım gerekse etkinlik süresince meydana gelebilecek kazalardan dolayı kulüp yöneticileri ve görevlilerin hiç bir şekilde hukuki sorumluluğu yoktur.
* Yürüyüş sırasında öncünün önüne geçilmemelidir .
* Yürüyüş esnasında arılara ve arı kovanlarınına rastlayabiliriz , alerjisi olan arkadaşlarımızın ilaçlarını yanlarında bulundurmalı önemle rica olunur. Tedbir olarak lütfen kokulu kremler ve parfüm kullanmayınız .
* Dönüş için olası gecikmeler olabilir. Planlarınızı ona göre yapınız. Her koşulda keyif almasını bilen, birlik beraberlik ve dayanışma içindeyseniz sizleri doğanın güzelliklerini paylaşmaya davet ediyoruz.
Uyumlu, geçimli ve tadında bir etkinlik olması dileğiyle…
* Katılımcıların, araç temini için 4 Mayıs saat 17.00’ a kadar TC numaralarını da belirterek kayıt yaptırmaları zorunludur.

The event is finished.