BODOSK
BODRUM DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
( Kulübümüz 1998 yılından beri (TDF) Türkiye Dağcılık Federasyonunun üyesidir )
(Rep video için tıklayınız)     ( sözleri için tıklayınız )
Bu hafta 
25 MART Pazar, UYKU VADİSİ 
24-25 MART Pazar, AKBABA-KARABABA DAĞI TIRMANIŞI 
BU BİR BODOSK FAALİYETİDİR

Uyku Vadisi
25 MART 2018 PAZAR

Hareket Noktası: Bodrum İtfaye Önü
Hareket Saati: 9:00
Tahmini Dönüş Saati: 19:00
Zorluk Derecesi: ORTA ZOR (2)
Mesafe: 12 km.

Saat 11'de 10 kilometrelik (yaklaşık 4 saatlik) #Gökçeler Kanyonu yürüyüşü Teras Kafeden başlayacak. Kanyon içinde dere suyu yüksek. Bu yüzden ıslak zeminde tabanı kaymayan yüksek konçlu bot giyiniz. Dere geçişlerini botları çıkararak yapabiliriz. Taşlık ve kayalık arazide çok dikkatli yürünmelidir. Çalılık arazide yürürken, arkadan gelenlere dikkat ederek mutlaka mesafeli ve dalları kontrollü bir şekilde bırakarak yürümek gerekiyor. **Bu etaba yürüyüş botu olmayanlar, spor ayakkabı ile gelenler alınmayacaktır. Arazide öğlen molasından sonra dönüş yoluna geçiyoruz. Teras Kafeye çıkış yolunda #İncirliin Mağarasını 10 kişilik gruplar halinde ziyaret edeceğiz. Mağara giriş ücreti 5 TL. **Dönüş saatimiz 18. Buluşma noktamız Teras Kafe önü. Olası bir kaza esnasında ulaşım çok zor olduğundan görevlilerin talimatlarına kesin uyulacaktır.
GÖREVLİLER GEREKLİ GÖRDÜKLERİNDE ETKİNLİKTE DEĞİŞİKLİK YAPABİLİRLER...
Her koşulda keyif almasını bilen, birlik beraberlik ve dayanışma içindeyseniz sizleri doğanın güzelliklerini paylaşmaya davet ediyoruz.
KEYİFLİ VE GÜVENLİ BİR AKTİVİTE İÇİN;
- Sırt çantası
- Sağlam bir bot (bileğinizi saran)
- Yürüyüş batonu
- Şapka ve güneş gözlüğü, güneş kremi
- En az 2 litre su
- Öğlen Kumanyası
- Etkinliklerimize gelirken, spor ayakkabı ile değil, bileğinizi saran alt tabanı sert bir botla geliniz.

*PARKUR ÜZERİNDE,ZAMAN ZAMAN ARI KOVANLARINA RASTLAMAKTAYIZ. KOVANLARIN YANINDAN GEÇERKEN LÜTFEN SESSİZ OLUNUZ. ARILARDAN KORUNMAK İÇİN, YÜRÜYÜŞLERE GELİRKEN; PARFÜM, DEODORANT GİBİ KOKULU KOZMETİK ÜRÜNLER KULLANMAYINIZ.ARI ALERJİNİZ VARSA GÖREVLİYE BİLDİRİNİZ ve MUTLAKA İLAÇLARINIZI YANINIZDA BULUNDURUNUZ.
*ETKİNLİKLERE KATILANLARIN, GÖNÜLLÜ OLARAK ÇALIŞAN GRUP SORUMLUSUNUN VE GÖREVLİLERİNİN TALİMATLARINA UYMALARI ZORUNLUDUR.
* Dönüş için olası gecikmeler olabilir. Planlarınızı ona göre yapınız.
* Etkinliklere katılmak arzuya tabi olup, gerek ulaşım gerekse etkinlik süresince meydana gelebilecek kazalardan dolayı kulüp yöneticileri ve görevlilerin hiç bir şekilde hukuki sorumluluğu yoktur.
*Katılımcıların, araç temini için Cumartesi saat 16.00'ya kadar aşağıdaki telefonlardan kayıt yaptırmaları zorunludur. Ayrıca, kişi sayısına göre araç tutulacağından,kayıt yaptırıp, gelemeyecek durumda iseniz.Lütfen görevlilere bir gün önceden haber veriniz.
Görevliler :
Gürsel : 537 394 37 88
Belgin : 533 546 16 56

24-25 MART
AKBABA KARABABA DAĞI TIRMNIŞI

24 Mart Cumartesi Saat 08.00 Bodrum Devlet Hastanesi Kavşağı BP den hareket. Milas-Muğla-Kale-Tavas üzerinden, Karacasu yoluna sapıp Dikmen Köyü yaylasına ( Bodrum-Kamp alanı... : 265 Km. ) varılıp kamp (Rakım:1306 m.) kurulması hedeflenmektedir. Araç kamp alanına kadar gidecektir.
25 Mart Pazar Saat 05:00 da zirve için hareket edilerek yaklaşık 08:00 da 2303 m rakımlı Akbaba Tepe zirvesine varış, yaklaşık 12:00 da 2292 m rakımlı Karababa Tepe zirvesine varış ve 17:00 da kamp alanına varış ve Bodrum'a dönüş için hareket, yaklaşık 22:00 de Bodrum'a varış. Görevliler, hava şartları ve grubun durumuna göre programda değişiklik yapabilirler. Etkinliğimize sadece kulübümüz üyesi lisanslı sporcularımız katılabilir.
Görevliler :
Yusuf : 0 530 402 47 29
Arcan : 0 532 268 18 09
 
YÜRÜYÜŞ PARKURLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİNİN ÖNCEDEN GÖREVLİDEN ALINMASI GEREKMEKTEDİR.
ETKİNLİKLERE KATILANLARIN, GÖNÜLLÜ OLARAK ÇALIŞAN GRUP SORUMLUSUNUN VE GÖREVLİLERİNİN TALİMATLARINA UYMALARI ZORUNLUDUR.
Etkinliklere katılmak arzuya tabi olup, gerek ulaşım gerekse etkinlik süresince meydana gelebilecek kazalardan dolayı kulüp yöneticileri ve görevlilerin hiç bir şekilde hukuki sorumluluğu yoktur.

Araç için katılımcıların mutlaka kayıt yaptırmalarını önemle hatırlatırız.